selen_su_logo
türkçe Arabic English
bayilik
Çamur AT, İZİ KALSIN. Gıda güvenliği hareketinin hazırladığı rapor üzerine bilgilendirme… BİLGİ NOTU KONU: Gıda Güvenliği Hareketinin yayınlamış Olduğu Su Raporu.


TARİH: 17.01.2013

1. Gıda Güvenliği Hareketi isimli resmi ve tanımlanmış bir sorumluluğu olmayan, kendilerine “sağlık ve gıda güvenliği sorunlarına karşı çözüm üretmek ve tüketiciyi bilinçlendirmek için oluşturulmuş; araştırma, bilgilendirme ve belgelendirme hareketi” olarak misyon yükleyen kuruluş, “İşte Ambalajlı Suların Kirlilik Haritası” isimli bir rapor yayımlamış olup, bu raporda Selen Doğal Kaynak Suyunu kirli olarak gösterilmiştir.


2. Bazı yayın organları da bu rapora atfen bu rapordaki bilgileri referans alarak haber yapmaktadır.


3. Rapor üzerinde yapılan inceleme ve araştırma sonucunda;

a. Bahsedilen oluşumun su firmaları ile ilgili kendine ait kriterler oluşturduğu, bu kriterlere göre bir puanlama tablosu oluşturduğu,
b. Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), AB Standartları ve benzeri ambalajlanmış sularla ilgili geçerli ve zorunlu olan kriterlerin hiç birini dikkate almadığı yok saydığı,
c. GH ( Gıda Hareketi) adında kendine ait hiçbir bilimsel ve etik değeri olmayan bir kriter ve puan sistemi geliştirdiği,
d. Buna göre nereden elde ettiği bilinmeyen, var olduğu da şüpheli olan bir takım bilgilere dayanarak su markaları hakkında yayım yaptığı anlaşılmıştır.

4. Yayımlanan raporda selen su  markası ile ilgili belirtilen bilgilerin tamamen yanlış veya kasıtlıdır. Şirketimizin yaptığı ambalajlı su üretiminde mevcut mevzuata aykırı herhangi bir husus bulunmamaktadır. SELEN SU; yetkili tüm kurumlar tarafından yapılan tüm denetlemelerden (1997 yılından bu güne  aylık ve yıllık olmak üzere 156 denetim izlemesi ) eksiksiz olarak çıkmış olup mer´î mevzuat dahilinde herhangi bir sorun yoktur. Zaten analiz sonuçları düzenli olarak internet sitesinden müşterilerimizle paylaşılmaktadır.


5. Haber üzerine Ambalajlı Su Üreticileri Derneği, sektör temsilcileri, Halk Sağlığı Kurumu gibi resmi/özel kuruluşlarla irtibata geçilmiş olup haberdeki manipülasyonun bertaraf edilmesi için çalışmalara devam edilmektedir. Ayrıca söz konusu rapor hakkında tazminat davası açılması maksadıyla çalışmalara başlanılmıştır.


6. Yapılan haberin, “çamur at izi kalsın” atasözünün hakikatinin kamuoyuna bir kez daha hatırlatılması dışında hiçbir değeri yoktur. Markamıza, üretim şartlarımıza ve hijyen standartlarına olan güvenimizin tezahürü olarak, 1997 yılından bugüne Sağlık Bakanlığı Standartlarına, 2002 yılından bugüne TSE Satandartlarına   ve ayrca 2006 yılından bugüne Avrupa Birliği Standartlarına uygun ürünler üreterek değerli tüketicilerimize sunduğumuzu bütün müşterilerimize tesislerimizin, kaynağımızın kapılarının sonuna kadar açık olduğunu bildirir, isteyen bütün müşterilerimizi Bartın Amasra' da fabrikamızda ağırlamaktan onur duyacağımızı bir kez daha hatırlatırız.


Saygılarımızla;    

 

Selen Su
Nurcan ABAY

 

 

 
selen_su
Anasayfa - Selen Su İletişim Bayilik Ön Koşulları